Memleket Quzine

Maşukiyede nerede yemek yenir ?

Genel olarak Türk mutfağı ağırlıklıdır. Balık ve özellikle alabalık ürünleri ile meşhur olan Maşukiye mutfağı, Aygır deresinde avlanan alabalıklardan yapılan kiremitte alabalık ile ünlüdür. Ayrıca kiremit harici güveçte veya testi gibi kaplarda da hazırlanır. Bu Maşukiye yöresine has bir alabalık pişirme yöntemidir. Maşukiye mutfağında alabalıktan ayrı özel soslarla hazırlamış tavuk ızgara, kiremitte peynir, kiremitte kaşarlı mantar ve kiremitte köfte gibi yemekler de meşhurdur.

Tüm bu lezzetlerin yanı sıra ‘ET SEVERLER’in tek adresi Memleket Quzine Mangalbaşı.

Biz 20 Yılı aşkın süredir Dünya ve Anadolu mutfağında pişmiş ve son 10 yılını Geleneksel hayvancılık ve kasap kültürüyle, geliştirmiş bir tercübe’nin harmanlanış projesiyiz.

Yem Yeşil Bahçemiz’de Palmiye ağaçlarının altında ahşap, camlarla çevrili özel yapım pergola Cardaklarımız’da  ister kendiniz pişirebileceğiniz isterseniz de ustabaşımızın pişirip size servis edebileceği muhteşem bir deneyim..

Geleneksel Pişirme Yöntemleri kullanılarak Lezzeti Sofralarınıza Taşıyoruz.
Birçok tarifimiz Soba’da ya da özel tasarım BBQ ve Smoke Fırında odun ateşiyle pişirilerek servis ediliyor. Bu yöntem kesinlikle tat dünyanızı başka yolculuklara çıkarıyor

Bizler mevsimselliğe ve yerelliğe önem vererek Geleneksel mutfağını sahipleniyoruz.
Katkısız, işlenmemiş, iyi ve temiz gıda tüketmeyi esas alan mutfağımızda Etlerimizden ekmeğimize, soslarımızdan,yağlarımıza tüm ürünlerimizi titizlikle seçiyoruz.

Bizlerin Özünü malzemelerimiz ve onları işleyiş biçimimiz oluşturuyor. Bu topraklarda  özenle yetiştirilen malzemelerin yanına, yerel üreticiden en güvenilir mahsülleri ekliyor ve reçetelerimizi oluşturuyoruz


‘’Detaylara olan Tutkumuz Bizleri Sizler İçin Maceralara Sürüklüyor’’